Par mums

SIA „Kurzemes granulas” ir koksnes granulu ražošanas uzņēmums ar vietējo kapitālu, kas veic darbību Ventspils brīvostas (http://www.portofventspils.lv/) teritorijā atbilstoši visām vides aizsardzības prasībām. Uzņēmuma 100% kapitāla daļu īpašnieks kopš 2018.gada ir kokzāģētava SIA “Kurekss”, kas pastāvīgi nodrošina ražotni ar kvalitatīvām izejvielām.

Mūsu ražotne darbojas no 2005.gada un šobrīd saražo līdz 70’000 tonnu granulu gadā, t.sk. ap 50’000 t Premium klases granulas (ENplus®A1, DINplus sertificētas) un ap 20’000 t augstas kvalitātes industriālās granulas. Granulas tiek ražotas tikai no vietējām izejvielām: skujkoku zāģskaidas, lapkoku zāģskaidas un ēveļskaidas no vietējās zāģētavas. Ražošanas procesā netiek izmantotas nekādas ķīmiskas piedevas. Šobrīd tiek ražotas tikai 6 mm granulas.

 


Industriālās granulas pārsvarā tiek piegādātas bērtā veidā ar kuģiem uz dažādām Eiropas valstīm (Dāniju, Beļģiju, Zviedriju, Apvienoto Karalisti, Nīderlandi, Vāciju u.c.), kur tiek izmantotas elektrostacijās, termocentrālēs un katlu mājās. Premium granulas tiek piegādātas gan bērtā veidā ar kuģiem, gan iepakotā veidā izmantošanai mājsaimniecībām un uzņēmumiem apkures vajadzībām. Premium granulas tiek eksportētas uz ārvalstīm (Itāliju, Apvienoto Karalisti, Beļģiju, Franciju, Vāciju, Dāniju u.c.), kā arī pārdotas vietējā tirgū.